És még megélhetésről is: „Piacon a magyar nem veszi a birkát. Pedig itthon a szeme előtt frissen legvágják a hazait, és nem is drágább. Inkább megveszi a fagyasztott új-zélandit, mert azt hiszi, hogy olcsóbb. Jobb? Mitől lenne jobb? Le van fagyasztva! Azt se tudjuk, mióta, csak azt, hogy mikor jött be az országba. Ez itt mind olaszba megyen, az olasz igényeket próbáljuk meg kielégíteni. Fehérhúsú bárányokat tenyésztünk: nincsenek leválasztva az anyjukról, szopnak és úgy kapnak hozzá tápot. 8-10 hetes korukban adom el őket, de mindent a piac igényei szerint logikázunk. Mivel mindennek emelkedetett az ára, jó üzlet volt például a 16-18 kilós tejes bárány, de most meg a 20-25 kilósakat viszik. Mindig variálnak, napi ár van, én nem tudok árat emelni. Irgalmatlan kiszolgáltatott üzletág, jön a kereskedő és mond egy árat, nekünk ahhoz nincs közünk.
Karácsony a legnagyobb szezon árban nekünk, jobb, mint a húsvét – akkor 1400 körül volt kilója, most 1500-ön felül van. Egy nyolchetes bárány 25-27 kiló. Egyszer csapkodott az eső, hallom a közmunkásokat:
»Hát te hülye vagy, hogy kinn állsz!« Mire én: »Figyelj, 60 ezer forintot spórolok meg naponta, akkor melyikünk a hülye?«
Ha nem hajtom ki őket, hat guriga szénát esznek meg – 10 ezer egy bála! –, plusz három mázsa abrakot, annak is 10 ezer mázsája. Nem csak az van benne, hogy szeretünk vele lenni.”
Bónuszként a katonaságról: „1991-ben 18 hónapra vonultam be, harckocsizónak. Mi voltunk a hadra foghatók, akik bármit, ami páncélozott, el tudtak vezetni. Elméletileg – mert helyette folyamatosan vagonoztunk, egy német cégnek adtuk el a használt harckocsikat. BMP-t? Persze, hogy el tudnék vezetni! Mindkét nagybátyám katonatiszt volt, az egyik marasztalt volna, a másik azt mondta, »azt csinálsz, amit akarsz!«”